top of page
121803805_3657645550945548_3254849380436

Gitar

Kendine has yumuşak bir sesi olan bu enstrümanı öğrenciler gittikleri her yere beraberlerinde götürüp, çalıştıkları eserleri sevdikleriyle her zaman paylaşabilirler.

Klasik ve Akustik Gitarlar

Klasik ile akustik gitar arasındaki temel fark tellerindedir. Klasik gitarda ince teller naylon (misina) dan yapılmıştır. Kalın teller ise sargılıdır. Akustik gitarda ise teller tamamen çelikten yapılmıştır.

Elektro Gitar

Elektro gitar çok basit bir tanımla tellerin titreşimini gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektriğe çeviren ve böylece amplifikatöre bağlandığında yüksek miktarda ses alınabilen gitardır.

Okulumuzda Gitar Eğitimi

Gitar eğitiminde öğretmen öğrencisiyle bire bir ilgilenmektedir. Dersler enstrüman kullanılarak yapılmaktadır.Hem klasik müziğin değerli bestecilerinden, hem de pop müziğin eserleri öğretilmektedir.

Bestecilere örnek olarak, Bach, Villa - Lobos, Albeniz, Carulli verilebilir.

Ders esnasında işlenen solfej eğitiminin yanı sıra müzik okulumuza devam eden öğrencilerimizin katıldığı ücretsiz toplu solfej dersleri de verilmektedir.

Yaş Grubu

7 yaş ve üstü öğrenciler gitar dersi alabilir.

Gitar Ders Saatleri

Gitar dersleri haftada 1 gün 50 dakika olup, aylık olarak ücretlendirilmektedir. Öğrenciler istedikleri sürece gitar eğitimi almayı sürdürebilirler.

bottom of page