top of page
121779797_3657644717612298_1212664418028
unnamed (4).jpg

                    PİYANO

Piyano büyük bestecilerin en yakını olmuştur. Dolayısıyla bu çalgı için yapılan besteler ciltler tutar. “Piyanistler diğer çalgıları çalanlara nazaran çıkaracakları sesleri piyano üzerinde hazır bulduklarından dolayı, bu en küçük yaştan başlayarak öğrenilebilecek enstrümanların başında gelmektedir.”

 

Hem beyni, hem bedeni çalıştıran piyano notaları algılayan beynin, tuşlara dokunan parmaklara, pedallara basan ayağa emir vermesiyle bir koordinasyon oluşturur. Bu da beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlar.

Okulumuzda Piyano Eğitimi

Arya Bale ve Müzik okulumuzda Piyano eğitimi alan öğrenciler algısal farklılıklar göstermektedir. Piyano öğretmeninin bunu anlaması ve ona uygun bir programı takip etmesi gerekmektedir. Eğitimin hızı öğrencinin hızına uymalıdır, ne daha yavaş, ne de çok hızlı...

Yanlış öğrenilen şeylerin düzeltilmesi oldukça zordur, bu yüzdendir ki, piyano eğitimi bu işi akademik olarak görmüş kişiler aracılığı ile yapılmalıdır.

 

Piyano dersleri her zaman "pedogojik formasyon" dersi almış müzik öğretmenleri tarafından verilmektedir. Okulumuz uzun eğitim tecrübesine sahip piyano öğretmenleri ile çalışmaktadır.

 

Piyano eğitiminin kalitesini öğretmen kalitesi ve okulun disiplini belirler. Bunların herhangi biri zaafiyet gösterirse istenen seviyelere ulaşılamaz.

 

Çalışılan Metodlar

Kurumumuzda, Klasik Batı Müziği'nin değerli bestecilerinden eserler etütler çalışılmaktadır. Bestecilere örnek olarak Beethoven, Tschaikowsky, Beyer, Bach, Diabelli, Kohler, Schumann, Verdi, Bizet, Burgmuller, Czerny, Hanon, Oesten, Hoffmann, Khachaturian verilebilir.

 

Bununla birlikte kurumuz tarafından oluşturulan ve 5 seriden oluşan piyano eğitim metodları uygulanmaktadır. 5 seriden oluşan kitapların ilk 3 serisini başarı ile bitiren her öğrencimiz ABRSM sınavlarına katılma hakkı kazanır.

Yaş Grupları

4,5 - 5 yaş ve üstü öğrenciler piyano dersi alabilir.

 

Piyano Ders Saatleri

Arya Bale ve Müzik Okulu haftanın 7 günü saat 09:00 - 19:00 arasında açıktır. Piyano dersi alan öğrencilerimiz, öğretmen ile bire bir ders yapmaktadır. Ders esnasında işlenen solfej eğitimin yanı sıra müzik okulumuza devam eden öğrencilerimizin katıldığı ücretsiz toplu solfej dersleri de verilmektedir.

bottom of page